Ne Zaman Psikoloğa Gidilmeli? | Ankara Psikolog » Aven Psikoloji

“ Ankara psikolog Ankara ilinde yaşayan ve psikolojik destek almak isteyen kişilere hizmet verir. Psikolojik destek gerektiren durumlar hayatın her döneminde ortaya çıkabilir. ”

Ne Zaman Psikoloğa Gidilmeli?

Ankara psikolog Ankara ilinde yaşayan ve psikolojik destek almak isteyen kişilere hizmet verir. Psikolojik destek gerektiren durumlar hayatın her döneminde ortaya çıkabilir. Ancak psikolojik destek almak için belirli bir zamandan bahsetmek yanlış olur. Öte yandan, psikolojik desteğin faydalı olabileceği durumlar da vardır. Örneğin, kişi akut olarak tanımlanan sorunlar nedeniyle psikolojik destek alabilir. Bu sorunlar, anksiyete, travma sonrası durumlar, iştah veya uyku düzenindeki değişiklikler vb. şeklinde sıralanabilir. Ancak uzun süredir devam eden durumlar veya davranışlar nedeniyle de psikolojik destek alınabilmektedir. Bunlar, durum ve koşullara göre yapılandırılamayan ve genellikle kişiliğe atfedilen katı düşünce ve davranışlardır. Örneğin mükemmeliyetçi düşünceler buna bir örnek olabilir.

Hangi Durumlarda Psikolojik Destek Alınmalı?

Psikoloğun amacı, terapi ile birlikte ruhsal ve psikolojik olarak rahatlayabilen, bilinç seviyenizi yükselten, sosyal hayattan keyif alan bir insan olmanıza yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Bu açıdan Ankara psikolog ihtiyacınız olan psikolojik desteği sunarken sorunlarınızın kökenini anlamak için sorular sorar. Bu, terapi sürecinizin faydalı bir parçasıdır. Aşağıdaki durumlarda ise psikolojik destek almak önemlidir:

  • Dikkat dağınıklığı
  • Uzun süreli depresyon
  • Özgüven eksikliği
  • Yalnızlık hissi
  • Bunalma duygusu
  • Sürekli korku ve endişe hali

Psikolojik Destek Almanın Faydaları

Bir psikoloğu ziyaret etmenin yararı, sahip olduğunuz zihinsel sağlık problemlerini yönetmenize yardımcı olmalarıdır. Bu sayede hayata bakış açınız değişir ve yeni bir kişi olursunuz. Beyninizdeki olumsuz sistemi değiştirmenize ve hayata daha objektif bakmanıza yardımcı olur. Ayrıca hayatınızda yapmış olduğunuz hataları görebilir, kendinizi anlar ve tanırsınız. Bunun yanı sıra duygularınızı verimli ve tatmin edici bir şekilde yönetmeniz kolaylaşır. Aynı şekilde, günlük stresin yanı sıra zorluklarla veya problemlerle yüzleşmek için neler yapabileceğinizi psikologla konuşarak öğrenebiliriz. Bu açıdan Ankara psikolog psikolojik destek almayan isteyenlere bu hizmeti sunar. Bu sayede sizler de sorunlarınızı daha kolay analiz edip çözebilirsiniz. Ayrıca hedeflerinize ulaşırken daha çok motive olabilir ve yaptığınız işlerin nedenini keşfedebilirsiniz. Tüm bu açılardan ele alındığında ise psikologlar size birçok faydası ve avantajı vardır.