Kurumsal Danışmanlık » Aven Psikolojik Danışmanlık
Kurumsal Danışmanlık

“ ​Kurumsal danışmanlık, kurumsal sistemin tam performansta uyumlu bir şekilde çalışması, kurumun verimliliğini ve üretkenliğinin artması için sunulan profesyonel bir hizmettir.”

Kurumsal danışmanlık, kurumsal sistemin tam performansta uyumlu bir şekilde çalışması, kurumun verimliliğini ve üretkenliğinin artması için sunulan profesyonel bir hizmettir. Kurumsal danışmanlık hizmeti, çalışanların iş yerine bağlılığını arttırmaya, çalışanların liderleri ve yöneticileri ile ilişkilerini düzenlemeye, çalışanın performansını ve memnuniyetini yükseltmeye, kurumun işlevselliği ve üretkenliğini geliştirmesine yönelik yapılan analizleri ve iyileştirmeleri içermektedir. Bir kurumun çalışan memnuniyetinin yüksek olması o kurumda yapılan işin kalitesini arttırmaktadır. Aven Psikoloji, kurumunuza yönelik bir nevi tetkik, teşhis ve tanı ile tedavi sürecini sizlere sunmaktadır.

Hizmet Verilen Kurumlar

 1. Şirketler
 2. Ana Okulları
 3. Kolejler / Özel Okullar
 4. Kreşler

Destek ve bilgi almak için bu alanda profesyonel olan uzmanlarımız ile görüşebilirsiniz.

“ Çift ve aile terapisinde sadece aile bireyleriyle değil, yakın ilişkide bulunan çiftler, arkadaşlık ilişkilerinde olan insanlarda aile terapisine katılabilirler.”

Aile terapisi, aile bireyleri arasındaki iletişim kalitesini arttıran, çatışmaların ve güçlüklerin üstesinden gelmelerine yardımcı olan terapi çeşididir. Ruh sağlığı uzmanı aslında bu terapi sürecinde aile arasındaki bir iletişim köprüsü gibidir. Bireylerinin anlayış ve işbirliği yapmalarına yardım cı olarak aralarındaki iletişim problemini çözmede yardımcı olurAile terapisi çiftler arasındaki sorunlarında en aza indirgenmesiniamaçlar. Aynı zamanda; güçlü, sağlıklı ve mutlu aileler oluşturmaya yardımcı olur. Ankara Psikolog arayışlarınız da destek ve bilgi almak için bu alanda profesyonel olan uzmanlarımız ile görüşebilirsiniz.

Ankara Çift Terapisi

Çift ve aile terapisi genel olarak bireylerin arasındaki psikolojik sorunların ilişkileri içerisinde oluşturmuş olduğu problemli etkileşim kalıplarından kaynaklanan bir ruh sağlığı disiplini olmaktadır. Bu noktada çift terapisinde çiftler arasındaki çatışma sona erdirilmektedir. Bireylerin sevdikleri insanlarla kurdukları ilişkilerde duygusal doyumu ve ruh sağlığı için çok önemlidir. Özellikle eş ile olan yakın ilişkilerde bu rol daha belirgin olmaktadır. Çift terapisinde amaç çiftler arasında yaşanan sıkıntılı ve zorlu süreçlerin ele alınarak çatışma durumunun çözülmesi ve çiftlerin sağlıklı yönde gelişimi sağlanırken birbirleri ile olan ilişkilerinin düzenlenmesidir. Günümüzde özellikle çift terapisi son yıllarda giderek artmaktadır ve bireyler sıkıntılı ve zor olan döngüden kurtulmak için Ankara çift terapisi ile her çiftin sorunları kendi içerisinde değerlendirilir ve soruna çözüm sağlanır.

Ankara Aile Terapisi Nedir?

Ankara aile terapisi aile içerisindeki ebeveynlerin çocuklar, eş, anne ve baba gibi kişilerle kurulan ilişkilerin düzeltilmesi için sağlanır. Birçok aile dönem içerisinde çatışma, sıkıntılı ve zorlu bir hal almaktadır. Kişiler bu zorlu döngü içerisinden kurtulmak için sistemde meydana gelebilecek bir değişime ihtiyaç duyarlar. Bu noktada profesyonel terapistler aile üyelerinin birbirlerine yardım etmesi için yapıcı yollar ararlar. Aile terapilerinde olan çalışmalar uzun vadeli etkilere sahiptir ve terapilere katılım sağlayan bireyeler hem kendileri için hem de diğer aile üyelerini daha iyi bir şekilde tanırlar. Bireylerin birbirleri ile kurdukları iletişimler desteklenir ve problemlerle baş etme becerinin edinmesi ile beraber sadece o anda yaşanan durumlara çözüm üretilmez sonrasında yaşanacak zor durumlarla da baş edilebilir.

Aile ve Çift Terapisinden Kimler Yararlanabilir?

Aile ve çift terapisinden kimler yararlanabilir bakıldığı zaman çift ve aile ilişkilerinde sorun yaşayan herkes terapilerden yararlanabilmektedir. Aile ve çift terapilerinde yaygın ve çok geniş bir kullanım alanı bulunmaktadır. Bununla beraber birçok psikolojik bozukluklarla ve farklı yöntemlerle bir arada kullanılabilmektedir. Aile ve çift terapisinden kullanmak isteyen kişiler,

 1. Evlilik problemleri veya çift ilişkileri
 2. Boşanma durumu
 3. Ergen, çocuk veya yetişkin ruh sağlığı
 4. Çocuk ve ergenlerde okul problemleri ve davranış bozukluğu
 5. Yeme bozuklukları, alkol veya madde kullanımı
 6. Kronik ve fiziksel rahatsızlıklarda, yas, kayıp ve travmalarda
 7. Aile yaşamında değişikliklere uyum sağlama
 8. Depresyon, anksiyete içeren duygusal sorunlar
 9. Kendine ve çevresine zarar verici davranışlar
 10. Ekonomik problemler, iş stresi, üvey aileler
 11. Travma sonrası destek

Gibi birçok durumdan dolayı çift ve aile terapisi verilebilmektedir. Belirtilen rahatsızlık ve sorunlardan farklı sebeplerden dolayı da çift ve aile terapisi alınabilmektedir. Bununla birlikte kısaca aile içerisinde meydana gelen çatışmalarda, kendini mutsuz hisseden çiftler gibi herkes başvuru yapabilmektedir. Birçok durumda psikoterapi yöntemleri sağlanır bazı durumlarda ilaçla tedavi yöntemi eşlik edebilir.

Aile ve Çift Terapisi Nasıl Yapılır?

Aile ve çift terapisi uygulamalarında farklı yöntemler denenir. Bazı yapılan uygulamalarda tüm aile üyeleri veya çiftler aynı seansta bir araya gelebilir bazı durumlarda aile üyeleri veya çiftler tek tek görüşülebilmektedir. Aile terapi uygulamalarında çocuk merkezli yapılan durumlarda çocukların öğretmenleri veya okulun rehberlik servisi ile görüşülebilmektedir. Aile ve çift terapisi nasıl yapılır bakıldığı zaman,

 1. Aile çift terapisi genel olarak duruma göre değişir ve genel olarak 8 ila 24 seans olarak yapılabilir.
 2. Her seans için aile üyelerinin tamamı katılmayabilir bu noktada terapistler en doğru şekilde seansı belirler.
 3. Çift terapilerinde çiftler arasında iletişim eksiklikleri, duygusal ihtiyaçların karşılanması, çiftler arasında sıklığı artan tartışmalar, finansal problemler gibi birçok soruna yönelik terapi uygulanır.
 4. Partnerler arasında aldatma durumu veya aile üyesinin ani kaybı krizi sonrasında çift uygulamaları tercih edilmektedir.
 5. Aile terapisi içerisinde karşılaşılan sorunların şiddetine göre değişebilmektedir ve bu noktada verilecek terapilerde aile ve çiftlere göre değişebilir.

Aile ve çiftler arasında hiçbir ilişkinin sorunsuz ilerlemesi mümkün değildir ve her evlilikte mükemmel olarak ilerlemeyebilir. Her evli çift ilişkisi boyunca kendilerinden veya dış etkenlerden dolayı birçok sorunla karşılaşabilirler. Bu noktada hem aileler hem de çiftler bir uzmandan destek aldığı zaman sorunlarına çözüm bulabilirler. Bu sebeple merkezlerimize başvuru yapabilir ve yaşanan problemlerde aile içerisinde veya çiftlerde birbirlerini doğru şekilde anlamaları ve ifade etmelerinde destek alabilirsiniz.