Hakkımızda » Aven Psikolojik Danışmanlık

Aven Psikolojik Danışmanlık Merkezi olarak uzman kadromuz ile çalışmalarımızı Bilişsel Davranışçı Terapi temel ilke ve kavramlarına göre; çocuk, ergen, yetişkin, çift ve aile alanlarında uygulamaktayız.

Aven Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Merkezi; Psikoterapi, Çift-Evlilik Terapisi, Aile Terapisi, Oyun Terapisi, Çocuk Danışmanlığı, Okul Danışmanlığı, TEOG, TYT-AYT Danışmanlığı, Koçluk , Eğitim-Seminer çalışmaları ve kurumsal danışmanlık konularında hizmet sunmaktadır.

Yönetici, insan kaynakları uzmanı, memur, öğretmen, rehber öğretmen ve meslektaşlar için hizmetiçi eğitimler, kurumlara yönelik olarak ise çeşitli konularda seminerler düzenlemektedir.

Bununla birlikte çocuklara ve ailelere yönelik atölye ve grup çalışmaları düzenlenmekte, ebeveynlere yönelik seminerler yapılmaktadır.

Şeffaf yaklaşım, etiğe duyarlı, profesyonel olduğu kadar enerjik olan Aven Psikoloji Merkezi ekibini alanlarında uzman, doktorlar, klinik psikolog ve psikolojik danışmanlar oluşturmaktadır.

Uzman kadromuz ve klinik deneyimimizle danışanlarımıza en iyi şekilde hizmet vermeye devam etmekteyiz.

Misyon / Vizyon

Aven Psikoloji Merkezi olarak misyonumuz her yaş grubundaki yetişkin, çift, aile ve kurumlarda oluşan ya da oluşabilecek problem ve çatışmaların çözümüne yönelik hizmetler sunmak ve daha mutlu bireylerden oluşan bir toplumun yaratılmasına katkı sağlamaktır.

Bireylerin yaşadığı sorunlara ve ihtiyaca uygun terapi yöntemine yönlendirilebilmesi için fırsat yaratmakta olan Aven Psikoloji Merkezi, duygusal sorunlar yaşayan kişilere sorunlarının çözümünde psikolojik destek sunmak ve kişilerin değişim ve dönüşüm yolculuklarında onlara eşlik etme, farkındalık kazandırma, hayatlarındaki tıkandıkları noktaları farkedip birlikte çözüme gitmektedir.

Meslek Etiği ve Gizlilik

Psikolojik danışmadaki etik standartlardan biri de gizlilik ilkesidir. Hatta psikolojik danışmanın en önemli hususu gizliliği korumaktır.

Etik kurallardan Psikolojik Danışma ile ilgili olanları sizinle paylaşarak bu duruma ne derece önem verildiğini sizinle paylaşmak istiyoruz:

Madde 2: Psikolog,danışma ilişkisini ve bu ilişki yoluyla danışan hakkında edindiği bilgiyi gizli tutmalıdır.

Madde 3: Psikolog, görüşme notları,test sonuçları, vb. dokümanları sadece psikolojik danışma, araştırma ve danışman yetiştirme amacı ile kullanılabilecek mesleki veriler olarak görmeli, bunların kullanılmasında danışan ya da danışanların kimliklerinin gizli tutulması ilkesine titizlikle uyulmalıdır.

Madde 7: Psikolog, danışma ilişkisi esnasında görevli bulunduğu kurumun sorumluluk taşıdığı diğer kişileri için zararlı olabilecek bir durumdan haberdar olursa, danışanın kişiliğini açığa vurmaksızın durumu sorumlu otoriteye rapor etmelidir.

Madde 8: Ya Psikolog kendisi ya da başkaları için açık ve yakın bir tehlikenin söz konusu olduğu hallerde, Psikolog durumu sorumlu otoriteye bildirmeli ve durumun gerektirdiği acil önlemleri almalıdır.

Gizlilik ilkesinin psikolojik danışma hizmetlerinde en önemli ilkelerden bir tanesidir.

Foto Galeri

Slide-1 Slide-2 Slide-1 Slide Slide Slide Slide Slide Slide Slide Slide Slide Slide Slide Slide Slide Slide Slide Slide Slide Slide Slide